Mobil nyelvváltó

Lampa poza zapewnieniem światła, doda również stylu w twoim domu

PDF pobierz Wydrukuj ten artykuł E-mail

Oświetlenie jest integralną częścią naszej cywilizacji. Już w średniowieczu w zamożniejszych domach forma i zdobienie świeczników miały znaczenie. Nic więc dziwnego, że w XXI wieku mówiąc o lampach, musimy mówić także o stylu, funkcjach i materiałach.

Lampa poza zapewnieniem światła, doda również stylu w twoim domu

Oczekiwania

Podstawowym czynnikiem branym pod uwagę w procesie wyboru jest to, czy lampa zapewnia światło w odpowiedniej ilości i jakości, zgodnie z wymaganiami konkretnego pomieszczenia lub funkcji. Jednak teraz najważniejsze jest, aby była atrakcyjna wizualnie i idealnie wpasowywała się w styl domu lub biura. Innymi słowy, oprawa oświetleniowa musi być dziś stylowa, funkcjonalnie nieskazitelna, przyjazna dla środowiska i kompatybilna z inteligentnym domem. Jest to minimalny standard, który spełnia każdy element naszej nowej kolekcji.

Stylowa lampa wisząca LED do jadalni.Stylowe, modne i energooszczędne oświetlenie sufitowe do jadalni można uzyskać za pomocą opraw wiszących.

 

Funkcja i oświetlenie

Trendy i moda odgrywają znaczącą rolę w projektowaniu wnętrz. Jednak w przeciwieństwie do naszej garderoby, którą możemy wymieniać co roku, meble, lampy i przedmioty dekoracyjne pozostają z nami na lata. Ważne jest, aby do naszych domów wprowadzać elementy, z których będziemy z radością korzystać przez długi czas. W trendach minimalistycznego wzornictwa źródła światła są ukryte a forma lampy jest mniej podkreślana, za to pierwszeństwo mają parametry techniczne. Natomiast styl skandynawski, często wykorzystuje oprawy oświetleniowe jako elementy wizualne. W takim przypadku lampa nie tylko wtapia się w przestrzeń, ale ją definiuje. Co więcej, coraz popularniejszym trendem jest żarówka która odgrywa rolę równie ważną jak sama oprawa.

Światło punktowe na źródło światłaSvens to industrialna lampa, przeznaczona do oświetlenia większych przestrzeni.


Właściwości światła punktowego

O klimacie pomieszczenia decydują nie tylko użyte w nim kolory, ale także oświetlenie. To, ku czemu światło jest skierowane, staje się szczególnie podkreślone. Właśnie dlatego we współczesnym projektowaniu wnętrz często wykorzystuje się lampy podłogowe, stołowe i oświetlenie dekoracyjne, aby uporządkować przestrzeń i podkreślić elementy stylu.

oprawa sufitowa w stylu maksymalistycznym z kolorowego szkła.Lampa z przydymionego szkła jest doskonałym dodatkiem do domów w nowoczesnym stylu.  

Większy, lepszy, bardziej ekscytujący

W projektowaniu wnętrz coraz częściej wykorzystywane są lampy większe i bardziej efektowne. Te spore oprawy oświetleniowe wyróżniają się nie tylko rozmiarem, ale także intrygującymi kształtami i urzekającymi materiałami. W naszej ofercie są to lustrzane powierzchnie metalowe, metalowe podstawy lampy oraz „dymione” lub przyciemniane szkło.

Lampa z przydymionego szkłaKolorowe, szklane osłony są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, dzięki czemu idealnie nadają się do nowoczesnych salonów i jadalni.

 

Ponadczasowe oświetlenie

Możesz odnowić wnętrze, zachowując główne elementy mebli a jedynie odświeżając je oświetleniem. Zmianę da się przeprowadzić znacznie taniej i bez wysiłku za pomocą nowych lampek do czytania lub lampek nastrojowych. Utrzymanie spójnego stylu bez pomocy architekta wnętrz jest łatwiejsze, gdy wybieramy lampy z rodziny produktów, zapewniając jednolity styl w całym domu.

Lampa sufitowa, kinkiet i lampa podłogowa są częścią rodziny Ghita, dzięki czemu ta minimalistyczna linia produktów nadaje się do każdej funkcji.Lampa sufitowa, kinkiet i lampa podłogowa są częścią rodziny Ghita, dzięki czemu ta minimalistyczna linia produktów nadaje się do każdej funkcji.


Odmień swój dom, stwórz olśniewające i niepowtarzalne wnętrza dzięki naszym nowym stylowym lampom. Odkryj nową jesienną kolekcję lamp Rábalux!