Mobil nyelvváltó

Lampki biurkowe dla efektywnej nauki

PDF pobierz Wydrukuj ten artykuł E-mail

Porady dotyczące wyboru idealnej lampki biurkowej

Gdy nasze maluchy osiągają wiek szkolny, niezbędne staje się wprowadzenie pewnych zmian w ich pokojach. W miejsce zabaw i gier pojawia się nowy rodzaj zajęcia: nauka. Czytanie, odrabianie zadań domowych, uczenie się wierszyków…te i im podobne zajęcia wymagają efektywnego oświetlenia, które będzie jednocześnie możliwie delikatne dla dziecięcych oczu. Podczas wyboru oświetlenia odpowiedniego dla nowej przygody naszego dziecka niemniej ważne jest, aby wziąć pod uwagę inne cechy pokoju dziecięcego.

Theodor 4360

Jak możemy zapewnić odpowiednie warunki do nauki?

Musimy się oczywiście upewnić, że biurko znajduje się w odpowiednim miejscu, najkorzystniej blisko naturalnego źródła światła. Jednakże, jako że nasze pociechy zajmują się wcześniej wymienionymi czynnościami zazwyczaj późnym popołudniem i pod wieczór, nie możemy uniknąć potrzeby posiadania sztucznego oświetlenia do nauki w okresie od jesieni do wiosny. Dobra wiadomość jest taka, że poświęcając nieco uwagi możemy znaleźć idealne rozwiązanie i nie musimy się martwić, że Twoje dziecko będzie nadwyrężać swoje oczy w domu.

Ilu rodzajów lamp potrzebuję?

W pokoju dziecięcym zazwyczaj znajduje się główna lampa sufitowa, która dostarcza pomieszczeniu ogólne oświetlenie. Większość z nas wybiera tę lampę jeszcze przed czasem nauki w szkole. Jednak jeżeli nadal używasz lampy, która była wybrana jako odpowiednia dla delikatnych oczu niemowlęcia, warto rozważyć czy będzie ona również spełniała swoje zadania dla nowego etapu życia dziecka. Warto jest wziąć pod uwagę umiejscowienie biurka i bardziej zacienionych części pokoju oraz zastąpić dyskretne oświetlenie uspokajające małe dzieci bardziej intensywnym, o ciepłej lub naturalnej temperaturze barwowej. Można to zapewnić przez zastosowanie źródeł światła, które mogą być dowolnie ustawiane, takich jak lamp stojących lub taśm LED. Ponadto będziesz również potrzebować wszechstronnej, dobrej jakościowo lampki biurkowej do nauki i czytania.

Colin 4408

Gdzie należy umieścić lampkę biurkową?

Podczas wyboru miejsca ustawienia biurka upewnij się, że dziecko siedzące przy biurku nie zasłania swoim ciałem światła innych lamp lub lampy sufitowej. Biurko i lampkę powinieneś ustawić w taki sposób, żeby światło naturalne i sztuczne padały z odpowiedniej strony – dla dzieci praworęcznych z lewej, a dla dzieci leworęcznych z prawej – aby na używane do nauki książki i zeszyty nie padał cień piszącego czy czytającego dziecka. Szczególnie przydatne są lampki regulowane, tzn. takie, w których istnieje możliwość zmiany kąta, pod którym emitowane jest światło.

Arno 4216

Wybierz inteligentną lampkę

Wśród lampek biurkowych LED możesz obecnie znaleźć wiele lamp inteligentnych: ich regulowana jasność i temperatura barwowa pomogą Ci dostosować oświetlenie do potrzeb Twojego dziecka. Ponadto modele wyposażone w cyfrowy wyświetlacz posiadają wiele dodatkowych, wygodnych funkcji takich jak pokazywanie czasu lub temperatury powietrza oraz funkcję budzika.

Elias 5773

Jaka temperatura barwowa jest idealna?

Jeśli Twoje dziecko musi nauczyć się na pamięć wiersza lub przygotować się do egzaminów semestralnych, zalecane jest zastosowanie zimnego, białego światła, aby nauka była jak najefektywniejsza. Do czytania lub odrabiania prac domowych możesz wybrać ciepłe lub naturalne, białe światło, jeśli odpowiada ono dziecku. Niektóre lampki do czytania posiadają również funkcję nastrojowego oświetlenia, możesz ich więc używać również jako lampek nocnych.

Justin 1515

Nie powinna być wyłącznie inteligentna, ale również piękna!

Podczas gdy funkcjonalność lampki biurkowej pełni kluczową rolę, dobra wiadomość dla dzieci jest taka, że lampki umieszczane w ich pokojach mają również interesujący wygląd. Zachęcamy starszych chłopców do wyboru bardziej poważnych modeli w kolorystyce czerni, srebra lub brązu, a dziewczęta do naszych designerskich białych lampek.

Tobias 5775

Co jeszcze należy wziąć pod uwagę przy zakupie lampki biurkowej?

Jeśli myślisz długoterminowo, warto wybrać lampkę z wbudowanym źródłem światła LED. Lampki te charakteryzują się długością życia do 50 000 godzin i objęte są 5-letnią gwarancją. W ten sposób nie będziesz się martwić o to, że niedługo trzeba będzie wymienić lampkę na nową. Dodatkowo, bardziej zaawansowane modele pozwalają na regulację temperatury barwowej czy automatyczne wyłączanie, a za pomocą niektórych naładujesz nawet swój telefon dzięki wbudowanej ładowarce bezprzewodowej, co w obecnych czasach jest na pewno wartością dodaną dla Twojego dziecka.

Sheldon 6019