Mobil nyelvváltó

Lampy biurkowe do efektywnej nauki

PDF pobierz Wydrukuj ten artykuł E-mail

3958 Balor

Kiedy nasze dzieci wchodzą w wiek szkolny, konieczne stają się pewne modyfikacje w ich pokojach. Tam, gdzie dotychczas zabawa była w centrum uwagi, nowy rodzaj aktywności zyskuje na znaczeniu: nauka. Czytanie, odrabianie lekcji, uczenie się wierszy i inne czynności wymagają stworzenia wydajnego - a jednocześnie łagodnego dla oczu - oświetlenia. Oprócz tego musimy również wziąć pod uwagę naturalne cechy pokoju przy wyborze lamp do nowych przygód naszych dzieci.

 

 

7 wskazówek dotyczących wyboru idealnej lampy biurkowej

Kiedy nasze dzieci wchodzą w wiek szkolny, konieczne stają się pewne modyfikacje w ich pokojach. Tam, gdzie dotychczas zabawa była w centrum uwagi, nowy rodzaj aktywności zyskuje na znaczeniu: nauka. Czytanie, odrabianie lekcji, uczenie się wierszy i inne czynności wymagają stworzenia wydajnego - a jednocześnie łagodnego dla oczu - oświetlenia. Oprócz tego musimy również wziąć pod uwagę naturalne cechy pokoju przy wyborze lamp do nowych przygód naszych dzieci.

74013 Hardin

 ( 74013 - Hardin)

Jak mogę zapewnić odpowiednie warunki?

Upewnij się, że biurko znajduje się w odpowiednim miejscu, najlepiej w pobliżu naturalnego źródła światła. Ponieważ jednak korzystamy z niego zwykle późnymi popołudniami i wieczorami, od jesieni do wiosny, nieuniknione jest używanie sztucznego światła do odrabiania lekcji. Dobrą wiadomością jest to, że przy odrobinie uwagi możemy znaleźć idealne oświetlenie i nie musisz się martwić o zmęczenie oczu dziecka podczas nauki w domu.

Ile rodzajów lamp jest potrzebnych?

W pokoju dziecięcym zwykle znajduje się centralne sufitowe źródło światła, które zapewnia ogólne oświetlenie przestrzeni. Najczęściej wybieramy je na długo przed osiągnięciem wieku szkolnego, ale jeśli nawet w okresie niemowlęcym korzystamy ze starannie dobranej lampy, warto zastanowić się, na ile dana oprawa oświetleniowa nadaje się do nowego etapu w życiu naszej pociechy. Ważne jest, aby rozważyć umieszczenie biurka i rozkład światłocieni oraz zastąpić miękkie światła, które uspokajają młodsze dzieci silniejszymi źródłami światła o ciepłej lub naturalnej temperaturze barwowej.

3516 Lionel

(3516 - Lionel)

Gdzie umieścić lampkę biurkową?

Ustawiając biurko staraj się, aby światło lampy sufitowej lub lampek nie przesłaniało dziecka siedzącego przy biurku. Biurko i lampkę biurkową ustaw tak, aby światło padało z odpowiedniej strony, czyli z lewej strony w przypadku dziecka praworęcznego i z prawej strony w przypadku dziecka leworęcznego, dbając o to, aby młody czytelnik lub pisarz nie rzucał cienia na książkę lub zeszyt. Szczególnie przydatne jest, jeśli lampa posiada możliwość regulacji, co pozwala na zmianę kąta padania światła.

4215 Arno

(4215 - Arno)

Wybierz inteligentną lampę biurkową!

Wśród lampek biurkowych LED można dziś znaleźć wiele inteligentnych opcji: regulowana jasność i temperatura barwowa pozwalają dostosować oświetlenie do naszych aktualnych potrzeb. Modele wyposażone w wyświetlacze cyfrowe oferują dodatkowe funkcje zwiększające wygodę: możemy śledzić czas, temperaturę, a nawet ustawiać na nich alarmy, nie mówiąc już o oszczędzaniu energii i zmniejszaniu kosztów dzięki żarówkom LED.

3958 Balor

(3958 - Balor)

Jaka jest idealna temperatura barwowa?

Jeśli nasze dziecko musi nauczyć się na pamięć wiersza lub uczyć się do egzaminu, warto ustawić zimne białe światło, aby nauka była jeszcze efektywniejsza i zapewniała aktywne skupienie. Do czytania lub odrabiania zadań domowych można używać ciepłego lub naturalnego białego światła, w zależności od preferencji naszego dziecka. Niektóre lampki do czytania oferują nawet nastrojowe oświetlenie, dzięki czemu mogą służyć również jako lampki nocne.

2029 Nilfgard

 (2029 - Nilfgard)

Nie tylko inteligentne, ale i piękne!

Chociaż w przypadku lampek biurkowych do nauki najważniejsza jest funkcjonalność, dla dzieci to świetna wiadomość, że lampa w ich pokoju może być również stylowa. Starszym chłopcom zdecydowanie polecamy poważniej wyglądające modele w kolorze czarnym, srebrnym lub brązowym, natomiast dla dziewczynek preferowane są białe designerskie lampy.

74014 Hardin

(74014 - Hardin)

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie lampki biurkowej?

Jeśli myślisz długoterminowo, warto wybrać lampkę biurkową LED. W przypadku tych lamp żywotność źródła światła LED może sięgać nawet 50 000 godzin, przy 5-letniej gwarancji. Dzięki temu nie będziesz musiał się martwić, że w najbliższym czasie będziesz potrzebować wymiany. Dodatkowo bardziej zaawansowane modele umożliwiają regulację temperatury barwowej, automatyczne wyłączanie, a niektóre mają nawet wbudowane bezprzewodowe ładowarki do smartfonów.

2977 Tekla

 (2977 - Tekla)

 

Więcej pomysłów znajdziesz w ofercie lamp biurkowych Rábalux >>> https://rabalux.com/lampy-stołowe