Mobil nyelvváltó

ZDROWIE CZY DESIGN? – JAKI RODZAJ LAMPY JEST NAJLEPSZY DO POKOJU DZIECIĘCEGO?

PDF pobierz Wydrukuj ten artykuł E-mail

Po podjęciu decyzji o posiadaniu dziecka, zmierzyliście się zapewne z pytaniem: jaki wózek, kołyska, przewijak… powinniśmy wybrać. Obecnie niełatwo jest znaleźć produkt, który jest jednocześnie modny i charakteryzuje się wysoką jakością. Dodatkowo zdarza nam się przeoczyć ważny temat, jakim jest jakość oświetlenia w pokoju dziecięcym. Jako że nasi „najukochańsi” wymagają uważnej opieki, wybór lampy dla dziecka wymaga dokładnego przygotowania i znajomości tematu.

4608 ABC

Pierwszym wyzwaniem jest wybór temperatury barwowej, tzn. czy lampa w pokoju dziecięcym powinna dostarczać zimnego, ciepłego czy naturalnego białego światła. Zimne światło daje niebieskawy, nieco intensywniejszy efekt, co czyni je idealnym do oświetlania luster łazienkowych czy szafek kuchennych. Naturalna biel jest, jak sama nazwa wskazuje, barwą naturalnego światła słonecznego, natomiast ciepła biel dostarcza nieco bardziej żółtawego światła. Najlepszym wyborem do pokoju dla dziecka lub niemowlęcia jest lampa o ciepłym białym świetle, na której opakowaniu znajdziemy wartość ok. 2700K – 3400K. 

4545 Babette

Dodatkowo należy zwrócić uwagę na intensywność oświetlenia, gdyż niezwykle wrażliwe oczy niemowląt powinny unikać intensywnego światła. Jeżeli masz taką możliwość, wybierz lampę o regulowanej jasności, aby w nocy, gdy dziecko obudzi się płacząc, móc stopniowo rozjaśniać pokój. Podczas gdy nasze dziecko jest niemowlęciem, to my przychodzimy do jego pokoju, jednak w miarę gdy nasze pociechy zaczynają rosnąć, musimy być przygotowani na ich nocne wizyty w naszych sypialniach. Dlatego, aby wizyty te nie skutkowały niechcianymi wypadkami, warto zakupić lampkę dziecięcą, która włącza się przez naciśnięcie jej – tzw. „push light”, która ułatwi najmłodszym poruszanie się po pokoju w nocy.

4703 Push Light

Jako że również jesteśmy rodzicami, wiemy, że oprócz wymienionych aspektów, niezwykle ważne jest, aby nasze dzieci dorastały w jak najbardziej inspirującym środowisku. Skłoniło nas to do stworzenia lamp o unikalnym designie, które z powodzeniem mogą stać się centrum pokoju dziecięcego.

„Koją inspiracją podczas projektowania szaty graficznej lampy była fauna. Pozwoliło to na stworzenie uroczych motywów, które sprawią, że każdy dziecięcy pokój stanie się weselszy.”

Podczas projektowania naszych lamp ze zwierzęcymi wzorami, oprócz wzbudzenia sympatii dzieci do zwierząt, tak samo ważny był wpływ zastosowanych motywów na rozwój dziecka. Wzory nie pokazują kompletnych historii, a na ich podstawie można stworzyć kilka opowieści, dzięki czemu podczas zabawy możliwe jest rozbudzenie wyobraźni dzieci.

4568 Leon

Podsumowując, podczas zakupu niezbędnych produktów należy postępować ostrożnie, aby wybrać przedmioty o odpowiednim stosunku ceny do wartości, ale również takie, które są modne i charakteryzują się wysoką jakością. Z całą pewnością znalazłeś dobre miejsce na rynku oświetleniowym, jeśli wybrałeś zaprojektowane specjalnie dla dzieci lampy Rábalux o modnym designie, które mają również pozytywny wpływ na rozwój Twojego dziecka i są zgodne ze wszystkimi europejskimi standardami. Nasze lampy dekoracyjne oraz dziecięce, z lub bez oświetlenia LED możesz znaleźć na www.rabalux.com, jak również u naszych partnerów handlowych. Możesz wybrać spośród lamp ściennych, stołowych, sufitowych, żyrandoli lub praktycznych lampek nocnych.